לקבלת עדכונים מלאו את המייל שלכם:

  סגור
  מתמחים
  סטודנטים למשפטים
  שוק המשפט הישראלי

  4 דקות על יום התשובות מהמשרדים

  דור כץ
  21.03.2018 זמן קריאה: 4 דקות

  אחח, איזה שבוע.

  אחרי שהצגתם את היתרונות, הראיתם ערך והבעתם עניין, מגיע השלב שכל איש מכירות הכי אוהב – סגירה. אז רגע לפני שאתם מתחילים לקבל את הטלפונים מחר בבוקר רצינו להזכיר לכם כמה דברים, ואם אתם לא יודעים אותם – טוב שאתם כאן.

  המטרה

  אחרי שכבר ישבתם בבית עם מחברת ועט ונתתם ניקוד לכל משרד בו התראיינתם, כולל האווירה, הכיבוד בחדר ישיבות (אל תאמינו, זה רק בשביל השבוע הזה) והקריצה שקיבלתם מהשותף, חשוב להבין עניין מרכזי: המטרה אינה לסגור התמחות, אלא לסגור התמחות במקום טוב. מהו מקום טוב? מקום שמשרת באופן מקסימלי את האינטרסים המקצועיים שלכם, בו תוכלו לקבל את הכלים הטובים ביותר, בו הרגשתם את האווירה הטובה ביותר. השאיפה היא תמיד לסגור במקום שהכי טוב עבורכם באופן אישי, ומן הסתם המקום משתנה בין אדם לאדם.

  רגע של לוגיסטיקה

  המשרדים מחויבים להתחיל את סבב הטלפונים בשעה 8:00 בבוקר לפי חוקי הלשכה. במקרה הזה –  חוקים לחוד ומציאות לחוד. בשנה שעברה (וגם באלו שלפניה) היו לא מעט משרדים, גדולים כקטנים, אשר החלו את סבב הטלפונים בשעות הבוקר המוקדמות מאד, בסביבות השעה 7:00. הם כמובן לא שולחים מסמכים עדיין, אבל זו הדרך של המשרדים לציין שאין יותר מקום לספק. עשו לעצמכם טובה, קומו קצת לפני, התאפסו על עצמכם, הכינו דף ועט, מחשב מדפסת וכל מה שצריך לרגע המאושר. אנו ממליצים להתעדכן בקבוצה (קישור) באשר לזמני הטלפונים הראשונים מהמשרדים.

  למי אומרים כן ולמי לא?

  ההמלצה שלנו היא קלה וברורה, ואנחנו חוזרים עליה כמנטרה בכל הזדמנות. בחרו שניים או שלושה משרדים אשר יהיו ה"פייבוריטים" שלכם, מתוך כלל הראיונות בהם השתתפתם. במידה ולאחד מהם הצלחתם להתקבל, כדאי להגיב בתשובה חיובית באופן מיידי. תלונות רבות שמענו על כך שהמשרדים דוחקים אותנו לפינה בכך שדורשים תשובה מיידית, אך לא מומלץ לסגור התמחות עם משרד ובהמשך לבטל; העולם לא יגיע אל קיצו, אבל כנראה שעוד תיפגשו בהם באחד הסיבובים הבאים.

  באותה נשימה, למשרדים אשר לא נמצאים בטופ 3 שהגדרנו לעצמנו והתקבלנו אליהם – מומלץ לסרב בנימוס. שוק עריכת הדין הוא דינאמי ביותר, וניתן להתקבל למשרדים טובים גם לאחר שבוע הראיונות. המסיבה אינה מסתיימת בחודש מרץ, אלא רק מתחילה – ונמשכת חודשים לאחר מכן.

  מאוד לא מומלץ לסגור התמחות, בשבוע הראיונות, במשרד אשר לא עונה על צרכינו המקצועיים באופן מקסימאלי, ובעצם – לא מומלץ לסגור התמחות רק כי אחרים כבר סגרו. לא חסרים חבר'ה איכותיים מאד שסגרו התמחות בסבב ב' כי הסבב הראשון לא היה מוצלח עבורם, והדבר נהוג ומקובל מאד.

  מה עושים אחר כך?

  בגדול, כמו טסט נהיגה, שוכחים שזה קרה. אחרי שסוגרים עם המשרד המועדף עליכם, ממלאים את הטפסים, מספרים לכולם והולכים לישון צהריים. מתחיל לו יום חדש עם מועדי ב', מבחנים, עוד סמסטר ומה לא. בגדול, השמועה שהציונים לא משנים ברגע שסגרתם התמחות היא לא לגמרי נכונה. מצד אחד המשרדים לא עוקבים הביצועים שלכם, אך שמענו בעבר סיפורים על שותפים שביקשו גיליון ציונים ביום הכניסה להתמחות. ההצעה שלנו דיי פשוטה – המשיכו באותו הנתיב, ואם אתם מתעקשים אפשר להוריד קצת הילוך, אבל אל תאבדו את זה לגמרי.

  בנוסף, ישנם משרדים רבים המציעים למתמחים העתידיים שלהם אפשרות לעשות טרום התמחות. איננו יודעים לומר לכם אם זה כדאי או לא וזה מאד פרסונאלי, אבל אתם בהחלט מוזמנים לקרוא את מאמרו של גלעד זלוטניק בנושא.

  ומה עם wello בהמשך?

  אנחנו? אנחנו לא הולכים לשום מקום. שבוע הראיונות להתמחות הוא השלב הראשון בתהליך הכניסה אל השוק. השוק המשפטי עובר טלטלות רבות באופן שבועי ואין ספק שחשוב להישאר בפוקוס על מה שקורה בעולם. Wello ימשיך לספק לכם חדשות, כתבות ודעות בכל מה שרלוונטי לעורכי דין לעתיד ועורכי דין צעירים, ובקיצור – אנחנו פה. בואו נשאר בקשר.

  בהצלחה רבה!

   

  חברת קידום אתרים באינטרנט חברת קידום אתרים