לקבלת עדכונים מלאו את המייל שלכם:

  סגור
  מתמחים
  סטודנטים למשפטים
  שוק המשפט הישראלי

  המתמחה השבועי – גלעד זלוטניק

  גלעד זלוטניק
  12.12.2017 זמן קריאה: 5 דקות

  לגלעד יש כבר פז”מ במשרד רובין שמואלביץ בו הוא מתמחה, לאחר שבמשך השנתיים האחרונות עבד שם כטרום-מתמחה. למי שפספס, הוא אפילו כתב מאמר בנושא (עברו בלחיצה כאן). הנה הטיפים שגלעד העריך שהכי חשוב שתדעו:

  באיזה מוסד לימודים למדת ובאיזה משרד את/ה עושה את ההתמחות?

  למדתי במרכז הבינתחומי הרצליה ואני מתמחה במשרד רובין שמואלביץ עו”ד המתמחה בדיני עבודה

  כיצד החלטת באיזה תחום מקצועי את/ה מעוניין/ת להתמחות?

  למען האמת זה היה במקרה. התחלתי את דרכי במשרד בתור טרום מתמחה בשנה ב’ ללימודים. לאחר תקופה במשרד נדבקתי בחיידק והבנתי שאני רואה את המשך דרכי בדיני עבודה בכלל ובמשרד הזה ספציפית.

  כיצד התכוננת לקראת שבוע הראיונות, ומה הייתה הטעות הכי גדולה באופן בו התכוננת?

  למעשה לא לקחתי חלק בשבוע הראיונות. לאחר תקופה מסויימת במשרד ובמהלך שבוע הראיונות הוצע לי להישאר במשרד כמתמחה וכמובן שתפסתי את ההזדמנות בשתי ידיים.

  מהו הדבר, שאינו מהתחום המקצועי, שאת/ה הכי אוהב/ת במשרד בו את/ה מתמחה?

  מעבר לאווירה הכללית במשרד אז כמובן אירועי המשרד הם השיא ובפרט טיסות לחו”ל מטעם המשרד. לדוגמא השנה נסענו כל המשרד לנופש בקוס שביוון לסופ”ש.

  מהו הטיפ החשוב ביותר שתוכל/י להעניק למועמדים להתמחות?

  לחשוב טוב לפני שבוחרים. יש המון דברים שצריך לקחת בחשבון לפני בחירת התמחות. בוטיק או משרד גדול; תחום ההתמחות של המשרד; שיטת פול או להיצמד לעו”ד אחד, בקיצור המון שיקולים. אבל הרבה אנשים לא לוקחים בחשבון את השאלה החברתית. התמחות מעבר להיותה חובה כחלק מהמסלול להיות עו”ד היא גם מקום עבודה, וככזה צריך להיזכר שצריך להעביר שם שעות וימים, ואם לא תיהנו מהזמן שלכם, בסופו של יום, יש להניח שתסמנו את תקופת ההתמחות שלכם ככישלון.

  מהו הטיפ החשוב ביותר שתוכל/י להעניק למשרדים עת הם מתכוננים למפגש עם המועמדים?

  לפתוח את הראש. סינון מועמדים עפ”י ציונים או מוסדות לימודים, עד כמה שנחוץ, הוא שטחי. מועמדים רבים אינם מצטיינים בלימודים או שלומדים במוסדות נחשבים פחות מכורח הנסיבות, ואין הדבר בהכרח מעיד על היכולות שלהם. כך לדוגמא, סטודנט שעובד בתקופת לימודיו, במרבית הפעמים ציוניו יפגעו מכך, אולם, הדבר מעיד על היות המועמד כחרוץ ומי שמנסה למקסם הצלחות. לטעמי, יש לבחון את קורות החיים של המועמדים ביתר דקדקנות במטרה למצוא מועמד שיהיה לא רק משפטן טוב, אלא גם אדם טוב ועובד טוב.

   

  רוצים גם להופיע בפינת ‘הכר את המתמחה’? שלחו לנו מייל ונשמח לראיין אתכם!

   

   

  חברת קידום אתרים באינטרנט חברת קידום אתרים