לקבלת עדכונים מלאו את המייל שלכם:

  סגור
  (לא) הולכים בתלם

  לחיות את החלום? – עו"ד טלי קליימן באיי… קיימן

  04.12.2019 זמן קריאה: 6 דקות

  עו"ד טלי קליימן, יועצת משפטית בקרן אמון (aMoon) (מוזמנים לקישור לפרופיל הלינקדאין של טלי) בראיון אישי על הילדות בחולון, על הבחירה במשפטים ("הבנתי שוטרינרית אני כבר לא אהיה") ועל הרילוקיישן החלומי לאיי קיימן.

  ילדות

  "נולדתי וגדלתי בחולון לשני הורים רופאי שיניים. אחותי עובדת כאחות בחדר מיון בבית החולים וולפסון. התחנכתי בביה"ס החקלאי מקווה ישראל, עבדתי בלול ואף עשיתי ביוטופ (פרויקט ל-5 יחידות בביולוגיה) יחד עם חברתי הטובה ביותר שמטרתו הייתה בחינת ההשפעה של מוזיקת רוק כבד על ביצועי הפטמים. קיבלנו 100. :)"

  משפטים ואי בודד

  "הבחירה במשפטים נולדה, למען האמת, לאחר שהבנתי שווטרינרית אני כבר לא אהיה. חיפשתי מקצוע שיתאים לי והחלטתי לנסות משפטים. בעידוד המשפחה שלי נרשמתי ללימודים במכללה למנהל.

  לאחר הלימודים עבדתי שנתיים בתור דיילת אויר בארקיע. הרגשתי שאני מוכרחה להגשים את החלום להיות דיילת לפני שאני צוללת לתוך החיים כעו"ד.

  לאחר שהוסמכתי ולפני הרילוקיישן, עבדתי בתחום של ניהול סיכונים וביטוח. עבדתי שנתיים בברוקר הביטוח הבינלאומי Aon בתפקיד של עו"ד במחלקת תביעות חבויות.

  בינואר 2014 הכרתי את בעלי, רו"ח במקצועו. יצאנו מספר חודשים ואז הוא קיבל הצעת עבודה באיי קיימן. החלטתי שאני זורמת על הרעיון ותוך חודש כבר היינו על המטוס".

  חתונה ורומנטיקה

  "התחתנו חתונת בזק בקפריסין, רק כדי שאני אוכל להיות רשומה על המסמכים שלו ולהצטרף אליו. לא הייתה את כל ההתעסקות של ארגון חתונה במשך חודשים ותכנון אירוע רווקות, חינה, מקווה וכאלה. באוקטובר 2015 עשינו גיחה לארץ לחתונה שהמשפחות ארגנו בשבילנו."

  על ההתרחשות באי

  "עבדתי כעוזרת משפטית על האי בניהול קרן, הקמה של חברות, פירוקים, מיזוגים, רגולציה. קשה להגיד שהעבודה הייתה כיפית, כי עבודה משרדית זו עבודה משרדית, לא משנה מה הנוף שאתה רואה מולך.

  העבודה קשה ומלחיצה. מצפים ממך ליכולות ברמה מאוד גבוהה. העבודה היא עבודה מאוד מלחיצה, על אף האופוריה מסביב. אתה קם בבוקר ומדבר רק באנגלית. עם זאת, השגרה מאוד שונה. השגרה מתנהלת על מי מנוחות. האי מאוד קטן, יש לך יותר זמן לעצמך, יותר זמן למשפחה שלך.

  התושבים יותר אדיבים, הם שייכים לאנגליה במקור ומכאן הגינונים הבריטיים. לא תשמעי צפירות או תראי אנשים דוחפים בתור. גם ההוויה היא שוויונית בבסיסה, הכרתי אנשים תושבי לבנון ודובאי וחשבתי שאם אני אגיד שאני מישראל זה ייצר באופן אוטומטי איזה חסם, אבל לא. כשאתה מכיר אנשים במקום כזה, לאף אחד לא באמת אכפת מאיפה אתה, או לאיזה מין, גזע או דת אתה משתייך.

   

  מבחינת תעסוקה לעומת זאת, היה מאוד קשה למצוא עבודה. הגעתי לאי בחודש ינואר ומצאתי עבודה רק בחודש ספטמבר. נכון, בזמן האבטלה באו לבקר מלא חברים. לא סבלתי.

  ברגע שקיבלתי את המשרה הראשונה שלי, כבר היה מאוד קל להתקדם.

  בעלי קיבל את הצעת העבודה לשנתיים, אבל בפועל נשארנו באי 4 שנים ו-3 חודשים, פי 2 מהזמן שתכננו.

  בזמן הזה נולד לנו ילד, טסנו לניו יורק כדי ללדת אותו. רציתי שתהיה לו אזרחות. אם אפשר, למה לא.

  אחד מהיתרונות הנוספים שהאי טומן בחובו הוא שמקבלים שם המון ימי חופש. יצא לנו לטייל המון. טסנו לחודשיים במזרח והגענו לויאטנם, לקמבודיה ואפילו לתאילנד."

  קרן אמון (aMoon) והחזרה לארץ

  "כיום אני יועצת משפטית בקרן אמון שרשומה באיי קיימן ועובדת יחד עם עו"ד מיכל גורן מילר, היועצת המשפטית הראשית. אני עורכת הסכמים, עובדת מול משקיעים ובעיקר אמונה על הנושא של ציות (Compliance). מתוקף ניסיוני באיי קיימן אני אחראית גם על הרגולציה מול הרשויות באי.

  לקראת העזיבה באי, עשו לי היכרות עם מיכל. ראיתי פרסום של משרד עו"ד פרל כהן, שמחפשים את עורכת הדין הבאה שתצטרף לצוות שלהם ולבסוף הם עשו לי היכרות עם הקרן.

  אני מאוד מאמינה במזל ובקארמה וחושבת שזה לא קרה סתם כך. ידעתי שמתוקף נסיוני מעבר לים, לא תהיה לי בעיה למצוא עבודה אבל הרגשתי שאני חייבת לדבר עם מיכל. הרגשתי את האנרגיות שלה דרך שיחת הסקייפ. הגעתי לארץ והבנתי שזה המקום עבודה הבא שלי.

  האג'נדה של הקרן היא להשקיע בחברות ששמו לפניהן את המטרה המבורכת למצוא תרופות למחלות שפוגעות בהכי הרבה אנשים ובתהליכים רפואיים שעולים הכי הרבה כסף למערכות הבריאות. הקרן מעסיקה רופאים ומדענים שלמדו תארים שלישיים. אנשים מבריקים ומעניינים שכיף לעבוד איתם ושמפרים את הידע שלי מדי יום ביומו.

  כל השקעה של הקרן מלווה קודם לכן בבדיקות מוקפדות, עד שאנחנו מחליטים במה אנחנו משקיעים. בקיצור, אין יום משעמם.

  מיכל מאתגרת אותי מדי יום. הגעתי לקרן לשם תפקיד ספציפי ובפועל אני עושה מנעד שלם של תפקידים. נחתתי על מנהלת שנדיר למצוא. היא מיוחדת ואני מרגישה שבורכתי. היא אישה מכילה ומלמדת. מאפשרת לטעות, לשאול.

  אלה מקומות שמצפים ממך להצטיין ודווקא במקום כזה כשמאפשרים לך ללמוד ולטעות, זה נדיר, מרומם גבה ובעיקר מרומם את הלב. אני יכולה להגיד שזה בעיקר הפתיע אותי למצוא מקום עבודה שארגיש בו כך, כי בארץ התרבות שלנו היא יותר דורסנית ולחוצה וקשה לנו לקבל למידה דרך טעויות."

  על ההבדלים בין פה לשם

  "לאחרונה חזרנו לחולון. באי גרנו בקומפלקס עם בריכה בחצר בבית שמרוהט עד רמת הסכו"ם בשכונה ברמה מאוד מאוד גבוהה. כאן אנחנו גרים בדירה קטנה וחביבה. לא מתלוננים בינתיים על זה שאין בריכה בחצר. 🙂 נכון, החוויה מהאי היא סוג של גן עדן. יש בכל מקום קוקוסים ששוכבים על הרצפה, יש מנגו מטורף בתקופת מאי, שהוא יותר טעים מבכל מקום אחר. יש עוגות רום, קוקטיילים. הסופרים מאוד מפנקים ויקרים. אבל בסוף, זה אי קריבי מבודד.

  זה לא משתווה להרגשה שחווינו כשהילד שלנו היה אבא של שבת בגן.

  התגעגענו מאד. המראנו מהארץ רווקים וחזרנו נשואים עם ילד בן 3. התקבלנו בזרועות פתוחות (מלבד כל אלו ש"לא מבינים למה חזרנו"). הבן שלנו השתלב בגן מאד מהר וגם למד עברית תוך כחודש. כל דבר ראשון שקורה לו מאד מרגש. הפעם הראשונה שהוא היה אבא של שבת פשוט המיסה אותנו. זה היה הסימן ה official שאנחנו בבית."

   

  חברת קידום אתרים באינטרנט חברת קידום אתרים