לקבלת עדכונים מלאו את המייל שלכם:

  סגור
  מתמחים

  המתמחה השבועי – שחר שושן

  שחר שושן
  22.01.2018 זמן קריאה: 3 דקות

  היכן למדת ובאיזה משרד את/ה עושה את ההתמחות?

  למדתי במכללת 'ספיר' בפקולטה למשפטים ובמקביל מנהל ומדיניות ציבורית באוניברסיטת "בן-גוריון" בבאר-שבע. את ההתמחות אני עושה בלשכה המשפטית בכנסת, בצוות הייעוץ המשפטי של ועדת הפנים והגנת הסביבה והוועדה לענייני ביקורת המדינה. זה כולל טיפול בהצעות חוק, כתיבת חוות דעת, סיוע במתן ייעוץ משפטי לחברי הכנסת בניסוח הצעות חוק ומתן מענה ליועצים הפרלמנטריים בסוגיות שבדרך כלל על סדר היום.  

  כיצד החלטת באיזה תחום מקצועי את/ה מעוניין/ת להתמחות?

  כבר במהלך התואר ידעתי שהתחום החוקתי-מנהלי הוא התחום עבורי. אהבתי את הקורסים, התחברתי לכתיבה האקדמית בנושא ולכן גם הצטרפתי לתוכנית צוערים של משרד הפנים "עתידים – צוערים לשלטון המקומי". מדובר בתכנית מנהיגות המנוהלת על ידי עמותת 'עתידים' כאשר מטרתה של התוכנית היא לייצר השפעה חיובית לאורך זמן על השלטון המקומי בישראל על ידי שילוב וקידום של צעירים מצטיינים ובעלי מוטיבציה ומחויבות לרעיון השירות הציבורי בתפקידים משמעותיים ברשויות המקומיות, בעיקר בפריפריה. הדבר העיקרי שעזר לי להחליט, בין היתר בעזרת התוכנית, היו ההתנסויות המעשיות בלשכות המשפטיות ברשויות המקומיות. 

  כיצד התכוננת לקראת שבוע הראיונות, ומה הייתה הטעות הכי גדולה באופן בו התכוננת?

  במכללה ליוו אותנו בעניין הזה והקפידו להעביר לנו סדנאות של כתיבת קורות חיים, הרצאות בנושאי רושם ראשוני וכיוצא באלה. בנוסף, עברתי על פסקי דין, עבודות וסיכומים בנושאים שעניינו אותי ושהרגשתי שאני לא בקיא בהם מספיק. מן הסתם חשוב שהנושאים האלה גם יהיו רלוונטיים לתחומים שהמשרד מתמחה בהם (ושכנראה עליהם גם תישאלו בראיונות). לא זכורה לי טעות קריטית בהכנה אבל ממליץ להימנע מקביעת יותר משלושה ראיונות ביום אחד – זה מתיש ועדיף להיות ממוקדים.

  מהו הדבר, שאינו מהתחום המקצועי, שאת/ה הכי אוהב/ת במשרד בו את/ה מתמחה?

  את זה שאנחנו לא מפספסים הזדמנות לחגוג ימי הולדת. בצוות שלי אנחנו בדרך כלל חוגגים במסעדה טובה ש"ילד/ת היומולדת" בוחרים. עם המתמחים בלשכה הנוהל קצת שונה – בכל יומולדת אנחנו עושים ארוחת בוקר מפנקת שבה כל אחד מביא כל פעם מאכל אחר, אבל תמיד חייבת להיות עוגה זה ברור, כן?

  מהו המקום המועדף עליך לארוחת צהריים בסביבת המשרד?

  מה זה ארוחת צהריים תזכיר לי…

  מהו הטיפ החשוב ביותר שתוכל/י להעניק למועמדים להתמחות?

  כדי להתקבל למקום התמחות איכותי שיעניק לכם כלים להמשך דרככם בעולם המשפט חשוב לא להיזכר בשנה ג' ולעשות לכל אורך התואר דברים משמעותיים – הן משפטיים והן התנדבותיים. קחו חלק בפרויקטים שמוסד הלימודים שלכם מציע, תהיו מעורבים ותעמיקו את הידע המשפטי שלכם בנושאים שמעניינים אתכם. בנוסף, נותן עוד טיפ בחינם לשלב ההתמחות עצמו (תפסתם אותי במצב רוח נדיב): תגדילו ראש ותשאלו שאלות גם אם סיימתם את המטלה הספציפית שהוטלה עליכם אבל הנושא עדיין רובו לא כל כך ברור לכם. 

   מהו הטיפ החשוב ביותר שתוכל/י להעניק למשרדים עת הם מתכוננים למפגש עם המועמדים?

  להיות סבלניים עם המועמדים ולא לשכוח שגם אתם לפני כמה שנים ישבתם באותו הצד של השולחן… זה חשוב כי הרבה פעמים החוויה האינטנסיבית הזו של הראיונות היא חדשה להרבה מהמועמדים וחבל לפספס מועמד עם רקע מרשים וידע משפטי רחב רק בגלל שהוא נלחץ מהסיטואציה.

   

  רוצים להיות גם אתם המתמחים השבועיים שלנו? כתבו לנו!

  חברת קידום אתרים באינטרנט חברת קידום אתרים