לקבלת עדכונים מלאו את המייל שלכם:

  סגור
  מתמחים
  סטודנטים למשפטים
  שוק המשפט הישראלי

  המתמחה השבועי – אופיר שיר-רז

  אופיר שיר-רז
  25.12.2017 זמן קריאה: 5 דקות

  באיזה מוסד לימודים למדת ובאיזה משרד את/ה עושה את ההתמחות?

  למדתי באוניברסיטת חיפה ואני מתמחה במחלקת ליטיגציה במשרד ש. הורוביץ ושות'.

  כיצד החלטת באיזה תחום מקצועי את/ה מעוניין/ת להתמחות?

  אחד הדברים העיקריים שמשכו אותי בתחום הליטיגציה הוא היצירתיות והיכולת לבטא את עצמי. אין ליטיגטור זהה לשני, לכל אחד יש את הסגנון הייחודי לו והגיוון בתיקים הוא רב, דבר המאפשר ללמוד תחומים חדשים באופן קבוע.

  כיצד התכוננת לקראת שבוע הראיונות, ומה הייתה הטעות הכי גדולה באופן בו התכוננת?

  מרבית הראיונות שלי היו במגזר הפרטי, ולכן חקרתי היטב את המשרדים השונים, תחומי העיסוק שלהם ושיטות ההתמחות השונות, על מנת לגבש החלטה לפני שבוע הראיונות. בנוסף, הכנתי סוגיות משפטיות עליהן ארצה לדבר בראיון, בהתאם לקורות החיים ותחומי העניין שלי, ורפרפתי על הקורסים המרכזיים בתחום המסחרי, כדי להפיג חששות ולהרגיש יותר בטוחה בעצמי.

  לגבי טעות באופן בו התכוננתי – בדיעבד, הייתי קובעת פחות ראיונות.

  מהו הדבר, לא בהכרח מהתחום המקצועי, שאת/ה הכי אוהב/ת במשרד בו את/ה מתמחה? 

  שיטת ההתמחות במשרד מאפשרת לי לחיות את התיקים שמתנהלים בצוות שלנו, להכיר אותם מכל הזוויות, לשמוע ויכוחים משפטיים סוערים, להיות חלק מלב העשייה ולהבין יותר לעומק את המשימות שעליי לבצע. כל אלו מתאפשרים לי בזכות הישיבה בחדר עם המאמן, ובצמוד לצוות שלי.

  מהבחינה הלא מקצועית, הדבר האהוב עליי במשרד הוא המתמחים המדהימים שזכיתי להכיר, והאווירה הטובה והנעימה בינינו, ובייחוד – ארוחות הצהריים המשותפות על הגג.

  מהו הטיפ החשוב ביותר שתוכל/י להעניק למועמדים להתמחות?

  תשלטו בקורות החיים שלכם, ותובילו את הראיון. והכי חשוב – מדובר בתקופה מלחיצה, וקל מאוד "ללכת אחרי הזרם" ולהיות מושפע מהסביבה, ממליצה מאוד להקשיב לאינטואיציות ולתחומי העניין שלכם ולבחור את מקום ההתמחות שאתם מרגישים שיהיה הכי נכון ומשמעותי עבורכם.

  מהו הטיפ החשוב ביותר שתוכל/י להעניק למשרדים עת הם מתכוננים למפגש עם המועמדים?

  בעיני, הדבר החשוב ביותר הוא לשמור על היושרה וההגינות ולהציג למועמדים את התמונה האמיתית, וכמובן לזכור שרוב המועמדים הם סטודנטים צעירים שמתראיינים לראשונה למשרה משמעותית.

  רוצים להיות גם אתם המתמחים השבועיים שלנו? כתבו לנו!

  חברת קידום אתרים באינטרנט חברת קידום אתרים