לקבלת עדכונים מלאו את המייל שלכם:

  סגור
  מתמחים
  סטודנטים למשפטים
  שוק המשפט הישראלי

  המתמחה השבועית – שירי כהן

  שירי כהן
  04.12.2017 זמן קריאה: 6 דקות

  את שירי תפסנו ממש בשיא ההתמחות במשרד HFN במחלקת חברות וניירות ערך, וביקשנו ממנה לתת כמה טיפים למתמחים שבדרך:

  באיזה מוסד לימודים למדת ובאיזה משרד את/ה עושה את ההתמחות?

  למדתי במרכז הבינתחומי הרצליה, תואר משולב במשפטים ומנהל עסקים בהתמחות עסקי-בינלאומי. בספטמבר האחרון, התחלתי את שנת ההתמחות שלי במשרד הרצוג, פוקס, נאמן במחלקת חברות וניירות ערך. 

  כיצד החלטת באיזה תחום מקצועי את/ה מעוניין/ת להתמחות?

  עוד מהלימודים התעניינתי בעולם שוק ההון והחברות הציבוריות. במפגש הראשוני של המתמחים (בארוחת בוקר מסורתית ומושקעת) שהתקיים שבוע לפני תחילת ההתמחות, ראשי המחלקות ושותפים מהמחלקות הציגו את התחומים בהם עוסקת כל מחלקה, את העשייה בפועל ואת התיקים המרכזיים של המחלקה. לאחר ההצגה, הייתה לנו את ההזדמנות לשוחח עמם ולשאול שאלות באופן ישיר על המחלקה בכלל ועל עבודת המתמחה בפרט. לאחר מפגש זה, התחדדה בי הידיעה כי זה הוא התחום בו ארצה לעסוק וזו המחלקה שארצה להגיע אליה. 

  כיצד התכוננת לקראת שבוע הראיונות, ומה הייתה הטעות הכי גדולה באופן בו התכוננת?

  מעבר להכנה המקצועית הכוללת חזרה על הקורסים העיקריים בתחום המסחרי, עשיתי סימולציות של ראיונות עם חברים ומשפחה. בדיעבד, אני חושבת שההכנה צריכה להיות יותר מנטלית מאשר מקצועית. כמובן שהמשרדים מצפים לרמת מקצועיות גבוהה, אבל מההתרשמות שלי הם אמנם רוצים להכיר את האדם שיושב מולם ולבחון את התאמתו המקצועית, אך גם את התאמתו האישית והחברתית למשרד.

  מהו הדבר, שאינו מהתחום המקצועי, שאת/ה הכי אוהב/ת במשרד בו את/ה מתמחה?

  יש אווירה מעולה בין המתמחים. בניגוד למשרדים אחרים בהם לעיתים ישנה תחרותיות בין המתמחים, במשרדנו, אין זה מורגש כלל. יתרה מכך, המשרד תורם לגיבוש המתמחים באמצעות סבסוד ערבי מתמחים בהם מסיימים לעבוד מוקדם יותר, ימי כיף, האפי האוור, עוגת מתמחים שבועית ועוד.

  בנוסף, לכל מתמחה מצוות חונך שהינו עורך דין במחלקתו המלווה אותו בפן המקצועי והאישי, 

  המשרד עורך ערבי מתמחים-חונכים כלל משרדיים (בערב האחרון הביאו לנו מסז'יסטים ופינקו בארוחת ערב (על האש)) בנוסף לכך, פינקו בארוחת צהריים במסעדות יוקרה.

  מהו הטיפ החשוב ביותר שתוכל/י להעניק למועמדים להתמחות?

  לדעתי, ואני בטוחה שיסכימו איתי מרבית המתמחים ועורכי הדין, הגורם המכריע ביותר בראיונות הוא הלחץ. שבוע הראיונות הוא שבוע שבו סטודנטים למשפטים מקבלים את אחת ההחלטות החשובות ביותר בחייהם המקצועיים, החלטה שיכולה להשפיע על עתידם המקצועי והאישי. הלחץ משחק תפקיד מאד גדול בשבוע הזה (וכמובן שגם בשבועות לפניו) ולכן צריך לבוא מוכנים להתמודד איתו ולא לתת לו להשפיע על מהלך הריאיון. ההתמודדות שלי הייתה לתרגל ולתרגל, לדבר ולשמוע את עצמי עונה על שאלות מדומות. בפועל, השאלות היו שונות מאד אבל התרגול עזר לי להתנסח בצורה טובה יותר ולענות תשובות ענייניות וממוקדות.

  והטיפ הכי חשוב – פשוט תהיו עצמכם 🙂

  מהו הטיפ החשוב ביותר שתוכל/י להעניק למשרדים עת הם מתכוננים למפגש עם המועמדים?

  שמעבר למועמד להתמחות, עומד סטודנט, בן אדם, ככל הנראה לחוץ ומתרגש. נסו להקליל את האווירה ולייצר קרקע פוריה לשיחה אמיתית ופתוחה.

   

  רוצים גם להופיע בפינת 'הכר את המתמחה'? שלחו לנו מייל ונשמח לראיין אתכם!

  חברת קידום אתרים באינטרנט חברת קידום אתרים