לקבלת עדכונים מלאו את המייל שלכם:

  סגור
  מתמחים

  המתמחה השבועית – יהל קליין

  24.01.2022

  אם אין עוגות תכינו כתבי טענות

  לפני שהתחלנו את הריאיון הזה תכננו שהוא ילך לכיוון אחר – קצת פחות רציני. ואז יהל קליין, מתמחה במחלקת הליטיגציה של משרד עורכי הדין ברנע ג'פה לנדה, התיישבה איתנו לשיחה פתוחה על המשרד ועל הדרך שעברה. האמת? נחשפנו לבחורה מיוחדת, מורעלת על המשרד שלה ואופטימית בטירוף, וכנראה שבחיים אחרים היא בכלל הייתה הופכת לקונדיטורית בצרפת (יהל אם את קוראת את זה – עוד לא מאוחר מידי). 

  • יהל ספרי לנו קצת על עצמך? אילו תחביבים היו לך לפני שבחרת להקדיש את חייך לגילוי מסמכים?

  אני בת 26, נשואה, במקור מקיסריה והיום בחדרה. למדתי באוניברסיטת רייכמן (המרכז הבינתחומי בהרצליה) משפטים ומנהל עסקים, ואחרי הצבא החלטתי ללכת לעשות קורס קונדיטורים ואפילו טסתי לצרפת לשלושה שבועות לעשות שם קורס! היום אני מתמחה במחלקת הליטיגציה של ברנע.

  • למה משפטים? ואיך הגעת מעוגת שכבות לכתבי טענות?

  אפייה זה תחביב ואני עדיין אוהבת מאוד לאפות למשפחה ולחברים, ואפילו עורכי הדין במשרד דורשים ממני להכין כל מיני דברים 😊 אבל צריך גם להתפרנס… וזה גם משמין ועושה כאבי גב, אז הבנתי שאני צריכה לשנות כיוון. ולגבי משפטים? את האמת? אני מודה שאני מהבחורות שראו Suits ו- The Good Wife והחליטו לתת לזה צ'אנס.

  אחחח איזה מפח נפש.

  • מה גרם לך לבחור בברנע? חיפשת את המשרד עם הכי הרבה מרפסות לנפש?

  וואי באמת יש המון מרפסות לנפש! יש אפילו מרפסת בחדר מתמחים! אבל האמת שהסיפור שלי עם ברנע לא כל כך שגרתי. אני בכלל סגרתי התמחות במשרד גדול אחר, ובאמצע שנה ד' אבא שלי חלה וזה גרם לי לחשוב קצת. השורה בקו"ח של התמחות באחד מהמשרדים הגדולים בארץ קרצה לי, אבל לא ראיתי את עצמי ממשיכה שם אחרי ההתמחות. בשלב ההוא הייתי כבר נשואה, ידעתי שבעתיד אני ארצה ילדים וחיפשתי מקום צעיר שיכיל אותי ושאני ארצה לחזור אליו אחרי מבחני הלשכה. ידעתי שזה לא יקרה באותו משרד, ולאחר מחשבה רבה צלצלתי אליהם וביטלתי את ההתמחות.

  אחרי שביטלתי את ההתמחות, הרימו אלי טלפון מפתיע מברנע, שם עשיתי התמחות קיץ בשנה ג' – ובאותו הרגע הבנתי שזה 'משמיים'. חודש וחצי לאחר ההתמחות אבא שלי נפטר, והיום אני יודעת להגיד שהבחירה בברנע התבררה כהחלטה נכונה מאוד. הם היו שם בשבילי ב- 100% – עטפו, הכילו ונתנו לי כל מה שאני צריכה. עורכי הדין במשרד קודם אנשים ורק אחר כך עורכי דין והיחס שהם גילו כלפיי היה מבחינתי הוכחה ניצחת שקיבלתי את ההחלטה הנכונה.

  וואו. בלי טיפה של ציניות, כל הכבוד להם.

  • אם היית צריכה לשפר משהו אחד במשרה שלך, מה היית משנה: קיצור יום עבודה אחד בשבוע, משכורת גבוהה יותר, 'תן ביס' או שיפור תנאים אחרים?

  בלי להתבלבל – 'תן ביס'!

  לגבי יום קצר בשבוע – המתמחים בברנע גם ככה מקבלים יום קצר אחד בשבוע לפחות, ולפעמים גם נותנים לנו לעבוד מהבית. לגבי המשכורת – בקרוב ברנע צפויים להודיע על עליות שכר למתמחים ולעורכי הדין הצעירים והמתמחים אפילו קיבלו בונוס בסוף שנה של 4,000 ₪.

  ולגבי תנאים כלליים – המשרדים שלנו נראים כמו חברת הייטק וגם ההתנהלות פה דומה להתנהלות של חברת הייטק…. למשל, המתמחים ביקשו לעבוד עם שני מסכים, ואחרי חודש כולנו קיבלנו מסך נוסף. בקיצור, כל מה שנשאר לי לבחור זה 'תן ביס' 😊

  ידענו שישתלם לראיין אותך! גם קיבלנו סקופ לגבי עליית שכר קרובה בברנע, גם גילינו שלמתמחים יש 2 מסכים וגם הוכחת לנו שיש מקומות שמתמחים מקבלים בהם בונוסים שנתיים מפנקים! זה טוב לנו!

  • הזכרת בתחילת השיחה שאת נשואה – איך משלבים זוגיות בתחום שבו לחייב שעות זו מצווה?

  קודם כל, צריך לדעת לבחור את הבן זוג הנכון😊 כמו כן, אנחנו משתדלים לעשות דייט שבועי אחד גם בתקופות עמוסות… ובאופן כללי אני חייבת לומר שהשעות הרשמיות לא כאלה מוגזמות. ב- 90% מהמקרים אני יוצאת עד 19:00. פעם אחת יצאתי ב- 12:00 בלילה עם כל הצוות כי הגשנו עתירה לבג"צ (וזה היה הדבר הכי מעניין שעשיתי בחיים שלי) וביום שישי קיבלתי הבייתה משלוח של שוקולד ויין כאות תודה על ההשקעה.

  בקיצור, קנו אותך עם שוקולד. בסדר, זו לא בושה. אותנו קונים בפחות.

  • מה השאלה הכי הזויה ששאלו אותך בשבוע הראיונות?

  שאלו אותי למה יש לי ממוצע ציונים גבוה והאם זה הדבר היחידי שחשוב לי. לא אהבתי שהם ניסו לקחת את היתרון שלי ולהפוך אותו לחיסרון ובאותו רגע ששאלו אותי את השאלה הזו פסלתי את המשרד.

  • לברנע יש אינסטגרם, וזה לא משהו שקורה בהרבה משרדי עורכי דין. האם אתם מנצלים את זה בשביל לגרום לאחראית מתמחים לשחרר לכם תקציב לבילויים?

  משחררים לנו תקציבים בכיף. היינו לפני חודשיים וחצי באתונה לשלושה ימים! ורק לפני חודש באתי לרוחמה (האחראית מתמחים) וביקשתי להרים ערב קריוקי – תוך שבוע אישרו לנו ערב קריוקי עם מלא אלכוהול.

  אין על רוחמה. כפרה עליה.

  • אילו טיפים יש לך עבור הסטודנטים לקראת שבוע הראיונות?

  תקראו על המשרדים, תסתכלו איפה הם יושבים ותרשמו הכל בטבלה בשביל שתוכלו אחר כך לתכנן את סדר הראיונות בצורה חכמה… אל תעשו את אותה הטעות שאני עשיתי😊 בנוסף, אם אתם לא יודעים באמת באיזה תחום אתם רוצים להתמחות, תבואו עם ראש פתוח ותנו לדברים לקרות מעצמם.

  בקיצור בואי נטיל מטבע ונקווה שייצא פאלי. זה עבד לג'ורג' מהפרלמנט – זה יעבוד גם לנו.

  • שאלה אחרונה לסיום – איפה את רואה את עצמך בעוד 5 שנים?

  מקווה להיות השותפה הכי צעירה בברנע ג'פה לנדה.

  אנחנו לגמרי רואים את זה קורה ומפרגנים! נמשיך לעקוב אחריך בלינקדאין – ונהיה בקשר לכתבת המשך.

  המון בהצלחה!

  חברת קידום אתרים באינטרנט חברת קידום אתרים