לקבלת עדכונים מלאו את המייל שלכם:

  סגור
  מתמחים

  המתמחה השבועית – אנה אשורוב

  05.01.2022

  בין שדרות לתל-אביב, בין עבודה לנעלי בית

  אז בין יריד מתמחים לסיור במשרדים החלטנו לפנות זמן ביום הקשה ביותר בשבוע (הלא הוא יום א’ הנורא) כדי לשבת ולדבר עם מתמחה באחד המשרדים הגדולים בישראל – הרצוג פוקס נאמן. אנה מתמחה במשרד הרצוג ממרץ 21′ – המחזור הראשון שקיבל “במתנה” מלשכת עורכי הדין הארכה של חצי שנה להתמחות. אנה משתדלת לראות תמיד את חצי הכוס המלאה, ו… טוב נו לא נעשה ספויילרים – נעים להכיר אנה!

  היי אנה, ספרי לי קצת על עצמך ועל הסיבה שבחרת ללמוד משפטים?

  קוראים לי אנה אשורוב, אני בת 26 וגרה בשדרות (עוטף עזה כבוד!!). למדתי משפטים באוניברסיטת תל אביב ואני מתמחה במחלקת התחרות והגבלים עסקיים בהרצוג. בגדול לא בחרתי להתעסק במשפטים בגלל איזה קרוב משפחה בתחום, אלא כי שמתי לב מגיל קטן שיש מחסור רציני במידע לגבי כל מיני תהליכים ובירוקרטיות ורציתי לגשר על הפערים האלה – לכן בחרתי במשפטים.

  אז איפה אני תופס אותך ב- 12 בצהריים ביום נהדר כמו יום ראשון?

  אתה תופס אותי בדיוק אחרי ניסוח מכתב ושליחה ללקוחה בעסקה סופר משמעותית וגדולה. אח”כ אני צריכה לתזכר לקוח לגבי דדליינים. בכללי יום ראשון זה שיא העבודה – פותחים את השבוע.

  טוב, שאלה שמחייבים אותי לשאול – מה שיטת ההתמחות בהרצוג?

  אצלנו השיטה היא כזו שאתה משוייך למחלקה ספציפית, ואתה צומח בתוך המחלקה בתור מתמחה ונחשף לכל העבודה שעושים במחלקה. בדר”כ יש לך חונך לאורך ההתמחות שמאפשר נחיתה רכה לתהליך הזה.

  יש מחלקות גדולות שמחולקות לצוותים ויש קטנות שבהן עובדים עם עורכי דין שונים. במחלקה שלי אני המתמחה היחידה (אבל יש עוד טרום מתמחה). בגלל שהמחלקה יחסית קטנה, חשוב להם שאנחנו ניחשף לכל מה שקורה במחלקה מבחינה מקצועית. אנחנו מקבלים בכל שבוע בריף על התמקדות בתיקים.

  איך ידעת שמעניין אותך להתעסק בהגבלים עסקיים – כי אני אישית לא ידעתי איך מאייתים את המילה הזאת עד לפני כמה דקות

  תמיד התעניינתי באופן כללי בהיבטים יותר כלכליים של המשפט. הגבלים עסקיים זה תחום מובהק כלכלי ולאחר שהייתה לי הזדמנות בתור טרום מתמחה להתנסות בו, בחרתי להמשיך להתעסק בתחום בגלל שזה מעניין אותי. אז אני מגיעה לעבודה עם חיוך.

  אז ביום ראשון בבוקר אני אתפוס אותך עם חיוך?

  האמת שכן – יש לנו צוות מדהים וכל מחלקה אצלנו היא סוג של משרד בוטיק קטן בפני עצמו מבחינת היחס שמקבלים. השותפות במחלקה הן לא רק גורם סמכות אלא אני מרגישה שאני יכולה להתייעץ איתן לגבי הדברים הכי אישיים שלי.

  ואיך התחרות הסמויה בין המתמחים אצלכם? כבר ציירו עלייך עם משחת שיניים בזמן שנמנמת בין משימות?

  לא קיימת! ויש אווירה ממש טובה בין מתמחים. לא ציפיתי, אבל כל המתמחים אצלנו חברים ממש טובים ברמה שיש לנו קבוצות בוואטסאפ  (הערת מערכת – לא מרשים. גם לי יש קבוצה עם השכנים שלי בבניין אבל אני ממש לא אוהב אותם) ואנחנו אפילו מתאמים ישיבות ביחד בארוחת צהריים. אני אולי המתמחה היחידה במחלקה, אבל החברים הכי טובים שלי במחלקות שונות ויש חיבור טוב ממש בין כולם.

   אמרת ארוחת צהריים וישר נהייתי רעב. מה המקום האהוב עלייך לאכול במשרד?

  עברנו לאחרונה למשרדים חדשים ויש לנו קפיטריה חדשה ומהממת עם אווירה נעימה ופוגשים שם את כולם באותה השעה. אנחנו באזור ה- 60 מתמחים במשרד ויש לנו את השולחן השמור שלנו. מעבר לזה, אנחנו עושים מפגש כל יום ראשון אחה”צ ועושים בריף על איך עבר לכל אחד הסופ”ש. זאת יוזמה שלנו כי אנחנו אוהבים לבלות ביחד.

  מה הפינוק הכי שווה שקיבלת במשרד?

  יש לנו כל פעם פינוקים קטנים ושווים שהמשרד מביא. אפשר להגיע בבוקר ופתאום לגלות דוכן שייקים, מוזלי בצנצנות שמסדרים לנו בכניסה ועוד מלא דברים שווים. מעבר לזה גם לקחו את כל המתמחים ליום כיף ביקב ואנחנו עושים יציאות של מתמחים שהמשרד מממן.

  מה הדבר הכי מעניין שיצא לך לעשות במהלך ההתמחות ומה הדבר הכי מבאס?

  הכי מעניין זה שיצא לי תוך כדי ההתמחות לעבוד עם לקוח מאוד משמעותי מחו”ל וזה נתן לי מבט על תהליכי עבודה בחו”ל. כל העבודה היא באנגלית ומצפים שנעמוד בסטנדרטים של משרדים גדולים בחו”ל וככה ראיתי שהרצוג בדיוק ברמה הזאת.

  מצאתי את עצמי עושה כל מיני דברים, ומחכה שאשכרה יפרסמו אותם בעיתון. אני חושבת שזה מאוד ייחודי למשרד כמו הרצוג שאנחנו מעורבים בתהליכים רציניים במדינה.

  מבחינת דברים מבאסים? אני ממש קלאמזית אז כל יום קורה לי משהו מבאס. באופן כללי, היה ממש לא פשוט לקפל את המשרד הקודם. זה לקח הרבה זמן ועוד יותר בשבילי כי יש לי OCD. אני חייבת שהכל יהיה מסודר לפי כל דבר וכתבתי על כל קרטון בפירוט מיותר את כל מה שיש בו וזה היה קשוח. אבל זה היה ממש שווה כי המשרד החדש מדהים.

  מה הדבר שלא יודעים עלייך במשרד?

  שכשאני מגיעה לחדר שלי אני מורידה את הנעלי עקב ושמה נעלי בית.

  איפה את רואה את עצמך עוד 5 שנים מהיום?

  קודם כל אני טסה ללמוד בחו”ל (הערת מערכת – בהצלחה. אל תשכחי לשים 5 מסיכות אחת על השנייה בטיסה). דרך אגב, זו אחת הסיבות שרציתי להתמחות בהרצוג כי גם בחו”ל אין מי שלא מכיר את המשרד. מבחינת עוד חמש שנים, אני מקווה שאני אמשיך ללמוד עוד קצת אבל אני מאמינה שאני אחזור לארץ ואשתלב בפירמה מעניינת – אני מאוד אוהבת את המחלקה אז מבחינתי לחזור לכאן.

  עכשיו אני אקח אותך קצת אחורה לתקופת הראיונות – מה הדבר הכי מיותר שעשית לקראת ראיון?

  הדבר הכי מיותר שעשיתי היה חד-משמעית לקרוא מחברות. אני חושבת שבסופו של דבר ברגע שמזמנים אותך לראיון יוצאים מנקודת הנחה שאת/ה מקצועי. בסופו של דבר במשרדים מחפשים אנשים שכיף לעבוד איתם. זה באמת הדבר הכי חשוב – מי יושב מולך? אם זה בן אדם שנעים לעבוד איתו או לא.

  מה העצה הכי טובה שאת יכולה לתת למישהו שמגיע לראיון / התמחות?

  לגבי הריאיון אני תמיד ממליצה לעבור על הקו”ח של עצמך ולחשוב על דבר מעניין שאתה יכול לספר על כל דבר שעשית בחיים. לגבי ההתמחות אני ממליצה קודם כל לקחת נשימה. אני התחלתי אחרי טרום התמחות אז הגעתי יחסית רגועה אבל אנשים אחרים היו ממש בסטרס. אז להירגע ולהכין את עצמך ללמידה. בהתמחות לומדים הרבה יותר מאשר בכל ה-4 שנים באוניברסיטה.

  חברת קידום אתרים באינטרנט חברת קידום אתרים