לקבלת עדכונים מלאו את המייל שלכם:

  סגור
  מתמחים

  המתמחה השבועית – אילנה פולק

  30.11.2021

  לא ריכלנו מספיק בזמן האחרון – אז הקפצנו לראיון מתמחה מפירון !

  עצרנו את אילנה פולק באמצע יום רגיל שבו היא מתהלכת בין הקלסרים במסדרונות פירון ואמרנו לה "עצרי!!!! יש צו מניעה…. סתאאאאאם, ראיון ל-Wello". טוב זה לא קרה, אבל בפנטזיה זה יכול היה להיות מרושע אך קורע. אילנה החלה התמחות במשרד פירון ושות' במרץ 2021, ומאז היא לומדת על עצמה כל יום מחדש, מסתגלת לחיי ההתמחות אבל תמיד שומרת על ווייב שמח ואנרגיה שאהבנו מאוד.  

  היכן למדת ובאיזה משרד את עושה את ההתמחות?

  אני בוגרת אוניברסיטת תל אביב וכיום מתמחה במחלקת הליטיגציה המסחרית במשרד פירון ושות׳.

  מה עזר לך לקבל את ההחלטה לגבי התחום המקצועי בו את מעוניינת להתמחות?

  חיפשתי משהו שיתאים לאופי שלי. אני בנאדם וורבלי ותיאטרלי, אז חיפשתי תחום שאוכל להביא את עצמי בו לידי ביטוי. ליטיגציה זה מקום שמאפשר את זה ויש תמיד אקשן… בעיקר כשיש צו מניעה ולא ישנים עד 2 בלילה. 😉

  מה הוביל אותך לבחור דווקא בפירון? מה יש בהם שאין בשאר?

  בכנות? כי התאהבתי במאמנת שלי – עו"ד חדוה כהן הרמתי – שותפה במחלקת הליטיגציה המסחרית ואחראית על כל נושא המתמחים במשרד. שיטת ההתמחות בפירון היא מעולה, כי אתה מתראיין אצל המאמן שאתה יודע שתעבוד איתו. זה מקל על ההחלטה איפה ואצל מי להתמחות. מעבר לזה, השיטה טובה כי מדובר בשיטת "הצמדה", אבל "הצמדה נושמת", שזה בעצם אומר שלא נמצאים כל הזמן תחת אותו חלל אך עדיין עובדים צמוד.

  את במחזור הראשון שעושה שנה וחצי התמחות במקום שנה, איך קיבלת את השינוי? היו גיז'דורים או שאמרת "יאללה, יותר זמן ללמוד, שקריםשקריםשקרים"?

  זה קשה לקבל את זה רק כשאתה נזכר שיכולת לסיים יותר מהר את ההתמחות, אבל לרוב לא חושבים על זה ומשלימים עם זה. והאמת שיש לזה פלוס אמיתי (קצת צהוב מצידי לומר…) – אין לחץ מזה "שאתה לא יודע מספיק", כי יש מספיק זמן להגדיל את סל הכלים ועקומת הלמידה כל הזמן בעלייה.

  ספרי לנו פרט מגניב על ההתמחות במשרד בו את מתמחה. משהו ג'וסי.

  רוב המתמחים גרים באזור מרכז ת"א, ואנחנו ממש מגובשים ומקפידים לצאת אחת לחודש  לבילוי משותף אחרי העבודה, לשתות ולהנות.  

  מה הלו"ז עם כל האוכל שנראה שמביאים לכם ברשתות החברתיות? זה באמת קורה כל כך הרבה? ואם כן – איך מצליחים לא לעלות במשקל או שעולים באהלן אהלן?

  אנחנו עושים מידי פעם ארוחות צהריים משותפות בגינה מתחת למשרד, אם נשארנו לעבוד אחרי 19:00 אז יש נוהל ארוחת ערב בפירון כל יום למי שנשאר, יש HAPPY HOUR ואירועי חברה. בוא נגיד שאוכל ופינוקים לא חסרים. עולים עולים יפה מאוד במשקל! לדעתי, צריך להתחיל התמחות ביחד עם מנוי במועדון כושר, לדעתי צריך להיות בילד אין.

  כמה זמן לקח לך להסתגל להתמחות ובמה זה שינה את אורח החיים שלך?

  זה יהיה שקר לא לומר שזה לוקח המון ממך. כן מעסיקה המחשבה שזה בא על חשבון החיים האישיים. יחד עם זאת, אם לא הייתי אוהבת את מה שאני עושה, יכול להיות שזה היה יותר קשה. צריך להיות סופר מסור למה שאתה עושה ואז זה קל יותר.

   למה בעצם להיות עו"ד (?!?!) ובמשרד גדול?

  יש המון פלוסים בלהתעסק עם הלקוחות הכי גדולים במשק. אתה מקבל הזדמנויות רבות לראות מקרוב איך הדברים הכי חדשניים וגדולים קורים ואתה גם לומד המון כל יום מחדש.

  דמייני את עצמך צ'ה גווארה של המתמחים – אם היית יכולה להנהיג שינוי גורף לגבי מתמחים במשרד שלך או במשרדים בכלל, מה הוא היה?

  חצי יום חופש זה סבבה 😊 (אפילו אחת לשבועיים) 

  איזה טיפים  – 'עשה ואל תעשה' – את יכולה לתת לסטודנטים לקראת הראיונות להתמחות?

  תהיו אילנה  תבואו לראיונות תמיד עם ערך מוסף כלשהו, כי המראיינים מחפשים לראות את זה בכם – במה אתם שונים מאחרים. אני למשל ידעתי שיש לי יכולת תמידית לצאת מאזור הנוחות שלי, וזה בא לטובתי גם בראיון והבליט אותי מעל אחרים.

  אל תהיו אילנה זה לא באמת קריטי אם תבואו עם נעליים פתוחות (וייצוגיות כמובן). אני ממש פחדתי מהדברים הקטנים האלה שקשורים ללבוש, וזה לא באמת כזה קיצוני.

  חברת קידום אתרים באינטרנט חברת קידום אתרים