לקבלת עדכונים מלאו את המייל שלכם:

  סגור
  מתמחים
  סטודנטים למשפטים
  שוק המשפט הישראלי

  המתמחה השבועית – אוראל חזקיהו

  אוראל חזקיהו
  21.02.2018 זמן קריאה: 5 דקות

  היכן למדת ובאיזה משרד את/ה עושה את ההתמחות?

  למדתי משפטים באוניברסיטת תל אביב (ובמקביל תואר במדע המדינה) וכיום מתמחה במחלקה הבינלאומית במשרד GKH – גרוס, קלינהנדלר, חודק, הלוי, גרינברג ושות’.

  כיצד החלטת באיזה תחום מקצועי את/ה מעוניין/ת להתמחות?

  לאורך כל התואר במשפטים (והשילוב עם מדע המדינה), העיסוק בתחום הבינלאומי תמיד עניין אותי וידעתי שזה התחום שבו ארצה להתעסק בהתמחות. במהלך התואר ניסיתי לקחת כמה שיותר קורסים בנושא, כדי לקבל כמה שיותר רקע ולטעום מהעולם הזה כמה שאפשר עוד לפני ההתמחות.

  כיצד התכוננת לקראת שבוע הראיונות, ומה הייתה הטעות הכי גדולה באופן בו התכוננת?

  לקראת שבוע הראיונות, קיימנו בקבוצת החברים שלנו ראיונות דמה אחד לשנייה, כדי להפיג את הלחץ ולהתמודד עם שאלות מתקילות. אני חושבת שזה היה החלק הכי חשוב ואפקטיבי בהכנה לקראת הראיונות – ההתמודדות בסיטואציה שכולנו כל-כך לחוצים ממנה בסביבה מרגיעה ונעימה עזרה לי להגיע הרבה יותר נינוחה לראיונות. מעבר לכך ולא פחות חשוב, קראתי על כל משרד שעניין אותי, כדי לדעת לאן אני מגיעה להתראיין ומי המראיין שיעמוד מולי.

  הטעות הכי גדולה שלי הייתה לדעתי עצם זה שקבעתי ראיונות רבים מדי בזמן צפוף. לדעתי כדאי להגביל את כמות הראיונות באופן כללי ואת הכמות פר יום – כדי לא להגיע למצב שאתם מגיעים לראיון מותשים וחסרי אנרגיה.

  מהו הדבר, שאינו מהתחום המקצועי, שאת/ה הכי אוהב/ת במשרד בו את/ה מתמחה?

  אין ספק שהאנשים והאווירה במשרד. למרות שמדובר במשרד גדול, יש תחושה של משפחתיו שמורגשת בזכות הנופש המשרדי השנתי, ימי הגיבוש המחלקתיים, ערבי המתמחים במימון המשרד, אימוני ה-TRX ואם זה לא מספיק – בכל יום חמישי בבוקר יש קבלת שבת של המתמחים ובערב מתקיים פורום וויסקי ופיצה של כל המשרד.

  מהו המקום המועדף עליך לארוחת צהריים בסביבת המשרד?

  הקפיטריה – מדי יום אנחנו, כל המתמחים שבקומה, מתיישבים לאכול ביחד בקפיטריה ולוקחים פסק זמן מהיום.

  מהו הטיפ החשוב ביותר שתוכל/י להעניק למועמדים להתמחות?

  תהיו עצמכם בראיונות, כי גם אם שכחת מה בדיוק ההלכה שנקבעה באיזה פסק דין איזוטרי, מה שחשוב באמת למראיין זה האדם שיושב מולו. תמיד יהיו ראיונות טובים יותר וטובים פחות, אבל המראיינים יודעים שמדובר בשבוע סופר אינטנסיבי ומבינים את הסיטואציה שבה אנו נמצאים, ולכן חשוב לזכור את זה ולא לתת ללחץ הזה לחבל במהלך הריאיון.

  בנוסף, עם כמה שזה נשמע קלישאה, לכו עם תחושת הבטן שלכם. בסופו של יום תחושת הבטן היא התחושה הכי מייצגת ונכונה. לכו לסיורים בראיונות, תתרשמו מהמשרדים ומהווייב במשרד כדי להבין אם זה מקום נעים שתרצו לעבוד בו. אצלי זה לגמרי עבד 🙂

  מהו הטיפ החשוב ביותר שתוכל/י להעניק למשרדים עת הם מתכוננים למפגש עם המועמדים?

  השבוע הזה עמוס ואינטנסיבי לשני הצדדים, תנסו ליצור שיחה נעימה וקלילה שתשבור את הקרח כדי שהמרואיין ירגיש בנוח.

   

  רוצים גם אתם להיות המתמחים השבועיים שלנו? כתבו לנו – אנחנו ניקח את זה משם

   

   

  חברת קידום אתרים באינטרנט חברת קידום אתרים