לקבלת עדכונים מלאו את המייל שלכם:

  סגור
  חדר משלי

  החדר של עו"ד ד"ר גאי כרמי

  09.07.2020

  על הקשר בין צווי מניעה, אבק בחדרים ואיצטרובל בצורה של תרנגולת.

  אז גאי כרמי (אתה כותב את השם שלך מוזר, אולי פעם נעשה מדור גם על שמות מוזרים) – ספר על האוסף האקלקטי והלא ברור בעליל שלך.

  אני מקפיד להביא מכל נסיעה לחו"ל (ויש הרבה כאלה) מזכרת. זה עוזר לי לשמור על מוטיבציה כשאני עובד על צו מניעה בשתיים בלילה, ומזכיר לי שעוד מעט תבוא החופשה הבאה. הקורונה אמנם קלקלה את התוכניות לאחרונה, אבל אני בטוח שבמוקדם או במאוחר אחזור לשגרת הנסיעות שלי לחו"ל.

  אז יש לי לא מעט דברים מוזרים במשרד – מסיכה מעץ של טווס מסרי לנקה, אצטרובל בצורה של תרנגולת מדרום אפריקה, אוסף של חיות ממדינות שונות, בקבוק בירה בשם "כרמי" מפולין, בובה של חרדי עם כסף ביד (סגולה אנטישמית לעשיית כסף) גם מפולין, בתים מיניאטורים מאמסטרדם, כד יווני מרודוס, בודהה שסגולתו עשיית כסף מתאילנד, מיניאטורה של מגדל מונציה, מיניאטורה של הקולוסיאום מרומא, ועו"ד ועו"ד… 

  מתי החלטת שאתה באמת 'אספן' ולא סתם 'מתלהב עם דברי מוזרים בחדר' ?

  אני במשרד כבר למעלה מעשור, והכל התחיל כשרציתי להפוך את החדר שלי ליותר אישי ונעים להשהייה. בכל זאת מרבית שעות הערות שלי הן במשרד. כל פעם הבאתי עוד משהו קטן כדי לעשות פרסונליזציה לחדר שלי, ועם הזמן זה כבר הצטבר והצטבר.

  היום אני כנראה כבר מוגדר 'אספן'. הסביבה מתייחסת אליי ככה (ולקוראים – מוזמנים להביא לי דברים!)

  עם יד על הלב – האם זה כל הסיפור הזה הוא לא תכל'ס בשביל small talk עם לקוחות ומתמחים לעתיד?

  חלק ניכר מהאוסף הוא פשוט אישי, כדי לגרום לי להרגיש בבית. יש לא מעט דברים שעוזרים גם לעשות רושם. הקיר המלא בתעודות לרוב מדבר בעד עצמו (התואר השני והדוקטורט מארה"ב גם גדולים פיזית לעומת התעודות מישראל). הדוקטורט שלי שהוא ספר עב-כרס (שלדעתי רק אני קראתי), וספר השירה שלי במדף שמוקדש לספרים.

  בנוסף, בתום כל שנת התמחות אני מקבל מתנה לחדר ממתמחים, לרוב עם הקדשה, וזו מזכרת מאוד נעימה ויפה מהם, שמשאירה אותם בזיכרון גם שנים לאחר שהתקדמו והמשיכו הלאה.

  איך מנקים דבר כזה? מה כמות שכבות האבק ו/או מחלות מדבקות שיש לך בחדר?

  האמת היא שמצטבר לא מעט אבק, בעיקר על דגמי הלגו. יש לי גם אוסף אלכוהול שירשתי מאבי. כשהוא נפטר לפני שש שנים לקחתי כמה בקבוקי וויסקי וליקר שלו ושמתי במשרד, בארון נמוך חצי פתוח. מאז לא נגעתי בהם והם צוברים אבק. יש בזה כנראה משהו סימבולי. נראה לי שהגיע הזמן שאשתה מהאלכוהול שלו, אבל כנראה שאני פוחד שכשהשתיה תיגמר, המזכרת הזאת ממנו תיעלם.

  מה מהאוסף הכי קרוב לליבך או מועדף עליך?

  יש לי המון פריטים, אז קשה לבחור בפריט מועדף. אם דוחפים אותי לקיר (תרתי משמע) אז יש לי מסיכה מקסימה שהבאתי מונציה, ותלויה לי בקיר שמול העיניים. אף פעם לא נמאס לי לבהות ביופיה.

  מה שווה הכי הרבה כסף מכל הדברים אצלך בחדר? (סתם שואלים, לא מתכננים כלום)

  כנראה התעודות שעל הקיר. יש לי ארבעה תארים, שניים מתוכם מחו"ל ואחד תואר אקזקיוטיב. במצטבר הן עלו מאות אלפי דולרים, והיו שוות כל שקל.

  וכמה מילים על הפציינט

  ד"ר גאי כרמי הינו שותף במחלקת הליטיגציה במשרד ליפא מאיר ושות'. במסגרת תפקידו גאי עוסק במגוון רחב של תיקים בתחום האזרחי והמסחרי, ומייצג תאגידים וגופים גדולים במשק, כגון בנקים, חברות ביטוח וחברות קבלניות מובילות. גאי לימד קורסים בתחום המשפט החוקתי וההשוואתי במגוון מוסדות מובילים, וכתב דוקטורט בנושא "חירות וכבוד: גישות שונות לחופש-הביטוי בגרמניה, ארצות-הברית וישראל" – עבודת הדוקטורט זיכתה אותו בפרס גורני לחוקרים צעירים של העמותה למשפט ציבורי בישראל עבור עבודת מחקר מצטיינת. לעמוד האישי של ד"ר גאי כרמי באתר משרד ליפא מאיר ושות'- קישור.

  חברת קידום אתרים באינטרנט חברת קידום אתרים