לקבלת עדכונים מלאו את המייל שלכם:

  סגור

  גם השנה, משרד אגמון ערך כנס מיוחד למתמחים לעתיד – אכלנו, נהנינו, התעניינו, והכי חשוב יצאנו עם כמה תובנות חשובות.

  01.03.2020

       

  כתבה: שושנה טרנר

   

  גם השנה, משרד אגמון ערך כנס מיוחד למתמחים לעתיד – אכלנו, נהנינו, התעניינו והכי חשוב יצאנו עם כמה תובנות חשובות.

  גם השנה ערך משרד עורכי הדין אגמון ושות' מפגש מיוחד לסטודנטים (או בשמם המוכר יותר 'מתמחים לעתיד'), ונראה כי השתמשו במיטב המסורת של שנים קודמות.

  משרד אגמון, אחד המשרדים הבולטים והמובילים בשוק (ככה אמרו לנו, לא ממש בדקתי לעומק), מבין את החשיבות של יצירת קשר אישי עם המתמחים הפוטנציאליים בשלב יותר מוקדם – עוד טרם הראיונות. ההיכרות הזו מעניקה יתרון למשרד בכל הנוגע לבחירת סטודנטים, ויתרון לסטודנטים בכל הנוגע לבחירת מקום ההתמחות.

  אז מה היה שם? באירוע היה מקום לשוחח אחד-על אחד עם שותפי המשרד וגם עם המתמחים – שנראו ממש INTO THINGS, אז או שממש כיף שם – או שפשוט איימו עליהם להיות סופר נחמדים. היה זמן ומקום לשאול שאלות פרטניות על צורת העבודה במשרד, על ההתמחות והתנאים של המתמחים ולהסתובב ברחבי המשרד ולהפנים קצת את האווירה המשרדית (ראיתי כמה סטודנטים דופקים ציוד משרדי. רק אומרת). הצוות זכה להכיר את הסטודנטים קצת יותר לעומק, ואולי קיבל תמונת מצב טובה יותר על המתמחים שלהם לסבב הגיוס הקרוב.

  אז האירוע התחיל ברישום וקבלת תג שם בכניסה, היה שעה של מינגלינג שכלל נשנושים של מאפים, ירקות ופירות חתוכים, קצת יין ואפילו סוכריות ממותגות עם האות  A (קיצור של אלצהיימר? אלכוהול? A lot of work?) ולאחר מכן, עבר להרצאות מקצועיות של עורכי הדין צבי אגמון, שיראל גוטמן אמירה, דפנה פריד ומתן מרידור, שהרצו כל אחד על תחומו במתכונת הרצאות TED.

  עו"ד טל מישר, שותפה במחלקת הליטיגציה עלתה לבמה, בירכה את כולם והנחתה את הכנס לכל אורכו.

  את דברי הפתיחה העביר עו"ד צבי אגמון, שהוא השותף המייסד והעומד בראש מחלקת הליטיגציה של המשרד, או בקיצור – הוא 'הבוס הגדול'. הוא הרצה על התחום בכללי, הסביר על המשמעות של פתרון יישוב סכסוך ואיך לנהל חקירה נגדית תוך מתן מספר דוגמאות. עו"ד אגמון הוא דמות מרתקת וכריזמטית, כל סטודנט היה קשוב.

   

  • טיפ למתמחים: תפקידו הראשון של עו"ד הוא להגן על הלקוח בפני עצמו – זו הגלימה הכי חשובה של כל עורך דין, לשקף ללקוח את התמונה האמיתית ולא רק לנסות לרצות אותו.

  לאחר מכן עלתה לבמה עו"ד שיראל גוטמן עמירה, מנהלת מחלקת ניירות ערך ושוק ההון של המשרד. עו"ד גוטמן הרצתה על הדילמות המשפטיות בעסקאות ענק, תוך מתן דוגמה ספציפית על הדילמות והסוגיות שעלו בפרויקט תמר ושדה לוויתן, פרויקטים עצומים בתחום האנרגיה והגז הטבעי, לקוחות שאותם מלווה המשרד.

  • טיפ למתמחים: ה- Skills שעו"ד גוטמן מחפשת במתמחה הם יצירתיות, מוטיבציה גבוהה והבנה עסקית. עו"ד גוטמן ממליצה לסטודנטים שמעוניינים להיכנס לתחום של שוק ההון ללמוד על העולם העסקי כבר עכשיו. סטודנטים – הגיע הזמן להוריד את אפליקציית גלובס וכלכליסט לנייד.

  המיקרופון הועבר לעו"ד דנה פריד ממחלקת תכנון ובנייה. עו"ד פריד הרצתה על כל מיני נושאים וסוגיות בעולם תכנון והבנייה, כאשר המסר המרכזי הוא שתחום התכנון הבנייה הוא לא שחור לבן, אלא תחום ויזואלי ודינאמי. תחום התכנון והבנייה לרוב דל, משעמם וטכני, אבל עו"ד פריד הצליחה לצייר את התחום בצורה קצת יותר מעניינת.

  • טיפ למתמחים: לא לבוא מקובעים לכל סיטואציה והזדמנות, תהיו מגובשים ותנסו להשפיע על מקבלי ההחלטות בתחום שיפעלו למטרה הנכונה.

  ואחרון חביב, עו"ד מתן מרידור, מנהל מחלקת דיני תחרות של המשרד, עלה לבמה והרצה על תחרות בעידן הביג דאטה (Big Data). ההרצאה שלו הייתה סופר מעניינת ורלוונטית לסטודנטים של היום, אלו שחיים בעידן של טכנולוגיה מתקדמת ללא הפסקה. עולם התחרות נוגע לכל תחום במשק – מהתאגידים הכי גדולים לחברות הכי קטנות, וכאשר רוצים להתמודד עם סוגיית תחרות כלשהי, דיני התחרות מציעים סט כלים משפטיים ברורים. סגמנט הביג דאטה מטריד את עולם התחרות במיוחד מכיוון שעד היום, אין דרך יעילה או נכונה לתמחר מידע. לכל התאגידים הגדולים בעולם כיום יש כמות מידע עצום על כל מי שיש ברשותו מחשב או סמארטפון – האם פייסבוק, אינסטגרם ווואצאפ ישלטו לנו על החיים…?

  • טיפ למתמחים: כל מי שבאמת רוצה למצות את זמן ההתמחות שלו ולהבין את התחום בו הוא רוצה להתמחות, חייב לעבוד קשה, וממש 'להשתפשף' עם כל תיק ותיק, לגעת בכל מסמך. תהפכו את עצמכם למשהו שבלעדיו אי אפשר, וכשהעו"ד האחראי הולך לדיון בביהמ"ש, תראו שהוא ירגיש שהוא צריך אתכם שם איתו באולם הדיונים.

  אז איך מסכמים? לשיפור – חבר'ה, בואו, אפשר לפנק יותר באוכל. אבל תכל'ס אירוע מעניין, לא ארוך מדי וגם לא קצר מידי. היו מזכרות קטנות בצורת סוכריות ומחברות ממותגות, וגם כמה תובנות על ההתמחות ותחומי

  העיסוק שבהם הסטודנטים מעוניינים.

  שיהיה לכולנו בהצלחה.

  חברת קידום אתרים באינטרנט חברת קידום אתרים