לקבלת עדכונים מלאו את המייל שלכם:

  סגור
  חדר משלי

  גיטרות ומגברים במקום ניירות וקלסרים – המשרד המוזיקלי של דרורי-סתיו ושות'

  27.05.2024

  כשנכנסים למשרד דרורי סתיו ושות', אפשר להתבלבל בקלות ולחשוב שבמקום להיכנס למשרד עורכי דין נכנסנו בטעות לאולפן הפקות מוזיקליות או לחדר חזרות של להקת רוק. אבל אז רואים את גלימות בתי המשפט המתנוססות על הקיר, ומבינים שלמעשה הגענו למשרד עורכי דין מגניב ושונה – מאוד – בנוף, שבחדר הישיבות שלו מפוזרות גיטרות ופסנתר, בקבוקי וויסקי ותמונות של מוזיקאים ואומנים על הקירות.

  תפסנו לשיחה קצרה את עו"ד אייר סתיו, שותף במשרד ומוזיקאי בעבר ובהווה, כדי לשמוע קצת יותר על הבחירות המעניינות האלה.

  אייר, מה זה, מי אתם, מה אתם?

  "אנחנו משרד בוטיק בתחום הקניין רוחני, העוסק בין היתר בפטנטים, סימני מסחר, עיצובים וזכויות יוצרים, על כל היבטיהם – ניסוח ורישום זכויות, ליטיגציה והיבטים מסחריים. המשרד קיים משנת 2009, הוא מייצג לקוחות רבים ומגוונים, בצד הטכנולוגי יותר אנחנו מייצגים יזמים וסטארטאפים חדשניים, חברות תוכנה וגיימינג, רשתות וחברות ייצור, וגם יוניקורנס וחברות ציבוריות. בצד היצירתי יותר אנחנו מייצגים גם גופים עסקיים כמו חברות ניהול ולייבלים, וגם מוזיקאים, מעצבים, סופרים, צלמים, מאיירים ואמנים חזותיים אחרים".

  ומאיפה באה היציאה הסופר מגניבה הזאת לעצב את המשרד בוייב כזה מוזיקלי, אומנותי – בגלל תמהיל הלקוחות או בגללכם?

  "הוייב המוזיקלי היה במשרד עוד לפני תקופתי, השותף שלי עו"ד יונתן דרורי והשותף המייסד השני (עו"ד יותם וירז'נסקי אורלנד, עזב בשנת 2020) הביאו את הגיטרות למשרד והכניסו את המסורת של ג'מים באמצע היום. בתור מוזיקאי מילדות (הייתה לי להקת רוק שהתפתחה בהמשך למטאל, וגם היום אני מוציא מוזיקה) זה כמובן כבש את ליבי כשהגעתי וראיתי גיטרות במשרד. הבעיה שבתור קלידן היה לי קצת חסר על מה לנגן, אז פתרנו את הבעיה כשהבאנו פסנתר למשרד".

  בואנ'ה, מטאל? וואו.

  ומעבר לעיצוב, אתם באמת משלבים פה ביזנס ופלז'ר?

  "זה מאוד נוכח גם במשרד ובאווירה המשרדית. לפעמים גם באמצע היום אנחנו יכולים לעשות הפסקות ולהרים גיטרות או להתיישב על הפסנתר. זה כיף, זה עוזר לנקות את הראש וזה הופך את המשרד ליותר מרק מקום עבודה".

  ועכשיו השאלה המתבקשת היא – איך מגיבים ומגיבות הלקוחות?

  "זה מתחבר באופן טבעי לתחום העיסוק שלנו. בתחום הקניין הרוחני אנחנו עובדים עם אנשים יצירתיים ואנשים עם ראש פתוח, בין אם אלו יזמים, מפתחי תוכנה או אמנים. אז הרבה מהם שמגיעים למשרד מאוד מעריכים את זה. הרבה מופתעים בהתחלה, אבל התגובות חיוביות. זה גם סוג של אייס ברייקר, זה מעלה חיוך אצל כמעט כל מי שנכנס למשרד. ישר שואלים "מי מנגן?". אנשים לא רגילים לראות כאלה דברים במשרדי עורכי דין".

  קרה לכם שהתחלתם פגישה עסקית בחדר ישיבות ופתאום גלשתם בכלל לסשן מוזיקה וניגונים?

  (צוחק) "לא, זה לא קרה עדיין. אני עדיין מקווה".

  אתם גם שמים מוזיקה במהלך העבודה במשרד? סתם חשבנו על זה שלכתוב כתב טענות תוך כדי מוזיקת מטאל יכול להוציא טענות מנצחות…..

  "לא שמים ברמקולים, אבל כל אחד לעצמו בחדר לפעמים. לי יוצא לעבוד הרבה עם מוזיקה ברקע וזה אכן תורם. יש סוגים שונים של מוזיקה שמתאימים לי לסוגים שונים של עבודה כעורך דין: למשל כשאני עוסק בעבודה שמצריכה ריכוז גבוה יותר – כמו כתיבה, ניתוח משפטי או טכנולוגי, בניית טיעונים ותכנון אסטרטגיה – הייתי הולך על משהו אינסטרומנטלי, אלקטרוני, ג'אז או קלאסי, משהו שלא משתנה מהר ואין בו מילים. לעבודה יותר טכנית שלא מצריכה ריכוז מאוד גבוה אני יכול לשים מוזיקה מורכבת ומהירה יותר, גם עם מילים. כן, גם מטאל".

  ושאלת בונוס – מי הגיטריסט/להקה האהוב/ה עליך ולמה?

  "שאלה קשה מאוד. גדלתי על אירוסמית ותמיד יישאר לי מקום חם בלב בשבילם. אני אוהב המון להקות מז'אנרים שונים – מג'ודאס פריסט ומגהדת' במטאל, דרך הרבי הנקוק ולי רייטנור בג'אז ועד דוראן דוראן וניק קרשו בפופ אייטיזי דביק."

   טוב, נשמע שיום עבודה אצלכם יכול להיות חוויה מרעננת, שוקלים לקבוע פגישה פיקטיבית רק לצורך החוויה.

  "אתם כמובן מוזמנים באהבה, תביאו כלי נגינה 😊"

  חברת קידום אתרים באינטרנט חברת קידום אתרים